BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ SÜPERVİZYONU

Süpervizyonun amacı ve yararları;

Süpervizyon, özellikle ruh sağlığı alanında çalışan ve çalışmaya yeni başlayan kişiler için mesleki yeterliliklerini arttırma, klinik becerilerini ve tecrübelerini geliştirme konusunda önem arz etmektedir. Özellikle yeni mezun kişilerin danışanlarını nasıl formüle ettiği, danışanlarına ne tür soruları sorduğu, danışanlarına hangi tür teknikleri uyguladığı, terapi süreci içerisinde nerelerde zorlandığı gibi konularda, deneyimli ve alanında uzman bir kişi tarafından gözlemlenmesi kişinin mesleki yetkinliğine önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Aynı zamanda süpervizyon süreci bir terapistin mesleki becerilerini geliştirdiği ve yetkinlik kazandırdığı gibi süpervizyon süreci içerisinde kişinin bilgi ve becerisini nasıl kullandığı konusunda kişiye farkındalık kazandırarak kişisel gelişimine de katkı sağlayacaktır.

Süpervizyon eğitimi 5 kişilik gruplar halinde gerçekleşecektir. Bunun amacı katılımcıların yalnız kendi vakaları hakkında değil faklı vakalar hakkında da deneyim ve tecrübe kazanması, farklı vakalara nasıl yaklaşılacağını, ne tür soruların sorulacağını, hangi tekniklerin kullanılacağını öğrenmesidir.

Süpervizyon eğitimine katılmak için Bilişsel davranışçı Terapi eğitimi almış ve aktif olarak danışan görüyor olmak gerekmektedir.

Kesin Kayıt Yaptırmak İsteyenler:

Katılımcıların, eğitime katılmak için  eğitimlerimiz bölümünden başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Ücret Oturum başı 200 ₺
Eğitmen Doç. Dr. Itır Tarı Cömert
Tarih ve Saat İSTANBULSüpervizyon grupları ayda bir veya ayda iki defa toplanmaktadır. BURSA
Eğitim Yeri Teşvikiye Mah. Büyük Çiftlik Sk. No.3/1   Şişli, İstanbul Barış Mah. İkbal Sk. Atalay 11 Sitesi No.:2/4 FSM Bulvarı – Nilüfer – BURSA
Katılımcı Özellikleri Eğitime yalnız Bilişsel davranışçı Terapi eğitimi almış ve aktif olarak danışan gören psikolog ve psikolojik danışmanlar katılabilir.
Sertifikasyon Eğitim sonrasında katılımcılara Psikoloji Akademisi ve TORUSAD onaylı “Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyonu Katılımcı Belgesi” düzenlenecektir.
BAŞVUR